Aklınıza takılan soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz

Lastsis, anlık olarak üretilen Yönetici Raporları, Analizler, Uyarılar sayesinde Lastikçilerin işin normal akışısı sırasında fark edemediği ciro kayıplarının önüne geçebilmek için önlemler alabilmelerini, işlerini daha verimli hale getirmelerini sağlar.
Lastsis abonelik sistemi ile çalışmaktadır. 14 günlük ücretsiz deneme sürenizi başlattıktan sonra memnun kaldığınız takdirde aboneliğinizi dilediğiniz zaman başlatabilirsiniz. Aboneliğinizi başlatmadığınız takdirde deneme sürenizin bitiminde ödeme yapana kadar, işlem yapamazsınız.
Deneme üyeliğinizi başlattığınızda ilk açılışta sistemin içi boş geleceğinden. İyi bir kullanıcı deneyimi için birkaç küçük önerimiz var;
* Ürünler veya Hizmetler sayfalarından "Yeni Ürünler, Lastikler veya hizmetler" eklemelisiniz,
* İşlemler Menusu altından Yeni İş Emri oluşturabilir, bu iş emri içerisindeyken yeni bir müşteri ve o müşteriye ait aracı oluşturabilir ve bu müşteriye satmış olduğunuz ürünleri ve vermiş olduğunuz hizmetleri tanımladığınız ürün ve hizmetler içerisinden iş emrine ekleyebilirsiniz.
* Lastik Oteli İşlemleri için İş Emri üzerinden Lastik Otel Hizmeti/Sakalama seçilerek Lastiklerin girilmesi sağlayabilirsiniz
* Ürün ve Hizmet ekleme bölümünden aradığınız hizmet adını, türünü yazarak arayabilir ve iş emrine ekleyebilirsiniz.
* Barkod okuyucu ile Stok Sayımı, Stok yönetimi, satış ve Lastik Saklama işlemlerinizi kolaylıkla kusursuz olarak yapabilirsiniz.
* Yaptığınız tüm iş emirlerini İş Emirleri listesinden görüntüleyebilirsiniz.
* Yapmış olduğunuz iş emirlerine bağlı olarak Yönetici Ana Ekranınızda Özet Grafikler görebilir, Detaylı Raporlar, Analizler alabilirsiniz.
* Ayrıca Ayarlar bölümü üzerinden Firma bilgilerinizi güncelleyebilir, yeni kullanıcılar oluşturabilir, şifrenizi değiştirebilir.
ve diğer ek ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Deneme süreniz bitse bile e-posta adresiniz ve parolanızla Lastsis'e giriş yaparak aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Kredi kartı ile sistem üzerinden ödeme yaparak mevcut verilerinizle Lastsis'i kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hayır. Lastsis bulut (web) tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yatırım veya kurulum gerektirmez. Abonelik usulü ile çalışır. Lastsis'e kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresi ve belirlediğiniz şifre ile kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Lastsis herhangi bir internet kullanıcısının alışkanlıklarına göre rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve ara yüzü basittir. Yine de bize her zaman destek formu üzerinden ulaşabilir ve destek talep edebilirsiniz.
Lastsis web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Lastsis hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Lastsis'e girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.
Lastsis, şirket sahibinin ön muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir web uygulamasıdır. Mali müşavirinizin aylık beyannamelerinizi yapacağı genel muhasebe programlarından farklıdır.
Lastsis'in amacı, Küçük ve Orta ölçekli işyerileri için gelir ve giderlerini organize etme sürecini pratik hale getirip iyileştirerek işletme sahiplerinin finansal yönetimlerini kolayca yapabilmesini sağlamaktır.
Evet, Yöneticiler için Grafik Raporlamaları ve personel için iş emri açılması, depo ve lastik oteli yönetimi için Barkod okuma özelliği de olan, IOS ve Android Mobil Uygulaması bulunuyor.
Paylaştığınız bütün geliştirme talepleri Lastsis'i geliştirmemiz yönünde büyük önem taşıyor. Destek ekibimize ilettiğiniz talepler, ürün ekibimiz tarafından tek tek değerlendiriliyor ve geliştirme kararı alındığı takdirde planımıza alınıyor.
Planlama esnasında talebin gelme yoğunluğu ve özelliğin etkileyeceği kullanıcı sayısına göre önceliklendirme belirleniyor. Talebiniz ile ilgili bir geliştirme planının olmadığı durumlarda ise destek ekibimiz size konu ile ilgili bilgilendirme yapıyor.
Lastsis aboneliğinizi başlatmak ve girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 2048 bit şifreleme ile desteklenen SSL sertifikası aktif olmaktadır.
Tüm kredi kartı bilgileriniz bankanız ve sizin ortak kullandığınız özel bir şifreleme ekranı üzerinden gerçekleşir.
Ayrıca SSL sertifikası sayesinde girmiş olduğunuz bilgiler başkaları tarafından görüntülenemez.
Aylık veya Yıllık Seçenekler'i Fiyatlar adımından görebilirsiniz.
Önce 14 Gün ücretsiz deneyin! İstediğiniz zaman aboneliğinizi başlatın, tüm özellikleri sınırsız kullanın.
Ancak bayi ağı, montaj noktası ağı ve filo yönetim özelliklerimiz için bizimle iletişime geçerek ihtiyacınıza yönelik olarak fiyat öğrenebilirsiniz. Çalıştığınız filo sayısı ve bayi/montaj noktası iş ağınıza göre fiyatlar değişmektedir.
Lastsis olarak elektronik fatura kullanıcısı olduğumuz için aboneliğinize ait faturanızı elektronik fatura (e-fatura veya e-arşiv faturası) olarak hesap sahibinin e-posta adresine gönderiyoruz.
Ödemenizi takip eden 14 gün içinde faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Elektronik faturanızı size gönderdiğimiz e-postanın ekinde .pdf formatında bulabilirsiniz. Bu .pdf dokümanını yazdırarak muhasebe işlemleriniz için kullanabilirsiniz.
Faturalarınıza ayrıca sol menüde bulunan Ayarlar>Abonelik altında bulunan sayfadan da her zaman ulaşabilirsiniz.
Ödemeler için Aylık veya Yıllık seçimler yapabilirsiniz. Aylık ödeme seçeceği seçerseniz, ödemeleriniz aylık olarak tahsil edilecektir.
Yıllık Ödeme seçtiğinizde Yıllık toplam bedel tek seferde Kredi Kartınızdan çekilecektir.
Fiyatlar öğrenmek için Tıklayınız
Havale veya EFT ile ödeme yapmak istemeniz durumunda bizimle bilgi@lastsis.com e-posta adresinden iletişim kurabilirsiniz.
Ödeme gönderdikten sonra dekontunuzu mail yolu ilettiğiniz sisteminiz aynı gün içerisinde aktif hale getirilecektir.
Hayır. Personelimiz sizin hesabınıza ve girdiğiniz verilere erişemez.
Kendiniz de verilerinizi yedeklemek isterseniz bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından EXCELL, PDF, CSV formatında dışarı aktararak bilgisayarınızda veya harici bir hard diskte verilerinizin bir kopyasını saklayabilirsiniz.
“Ayarlar” altından “Kullanıcılar” sayfasında “Yeni Kullanıcı Yarat” butonunu kullanarak istediğiniz kişiyi hesabınızı kullanabilmesi için ekleyebilirsiniz.
8 Farklı Kullanıcı rolü sayesinde kullanıcıları yaptıkları işlere göre ayırabilir ve herkesin kendi sadece kendi yaptıkları işlemleri görmelerini sağlayabilirsiniz.
Lastsis, Lastik Oteli ve Satışı yapan işletme sahibinin ön muhasebe ve operasyon yönetim ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir uygulamadır. Mali müşavirinizin aylık beyannamelerinizi yapacağı genel muhasebe programlarından farklıdır.
Lastsis'in amacı, Lastik İşletmelerinin, operasyonel süreçlerini rahat yönetmeleri, finansal veri oluşturma ve organize etme sürecini pratik hale getirip iyileştirerek işletme sahiplerinin finansal yönetimlerini kolayca yapabilmesini sağlamaktır.
Evet, En çok ihtiyaç duyulan ekran kullanımları ile ilgili videolar var.
Bu videolara ulaşmak için Tıklayınız
Excel veya defterler ile işi yönetmeye çalışmak, Sektöre özel hazırlanmamış yazılımlar sadece stok ve cari hesap yönetmeye çalışmak, kontrolü kaybetmenize ve ciro kayıpları yaşamanıza neden olur.
LASTSIS Kullanmak, Ciro Kaybını Önler;
Evet, Lastsis E-Arsiv ve E-Fatura uyumludur.
İş Emrilerinizde yaptığınız işlemleri tek bir tıklama ile E-Fatura veya E-Arsiv Faturayadönüştürebilirsiniz.
Ayrıca Size kesilen E-Faturaları da portal üzerinde görebilir, Gelen faturaları, Masraf, Tedarikçi veya Müşteri Faturaları olarak içeriye kaydedip rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.
E-Fatura ve E-Arsiv Fatura işlemlerinde Entegratör olarak Türkiye'nin En Büyük Entegratörlerinden olan UYUMSOFT ile çalışıyoruz
E-Faturaya Geçmeden önce bizimle irtibata geçmeniz durumunda sizi yapmanız gereken işlemler konusunda bilgilendirir, ve işlemleri yapmanız konusunda destek olabiliriz
Evet, Ancak Resmi Muhasebe kaydınızı kendi içinizde tutmuyorsanız ve dışarıdan Muhasebe ve Mali Müşavirlik desteği alıyorsanız ayrıca bir ERP programı kullanmanıza, server maliyetine katlanmanıza, başka programlar için para harcamanıza gerek kalmaz.

Eğer Resmi Muhasebenizi Logo yazılımı üzerinde tutuyorsanız, Stok Kartlarınızı, Stok hareketlerinizi, İş Emri detaylarını, Müşteri ve Tedarikçi Kartlarını, Cari Hareketleri Logoya otomatik gönderebilirsiniz.
Ayrıca Eğer Lastsis üzerinden E-Fatura kullanıyorsanız gelen ve giden faturalarınızı Logo'ya gönderebilirsiniz.
Brisa bayisi iseniz ve prim hak edişleriniz için satışlarınızı panorama sistemine girmek sizi yoruyorsa, LASTSIS kullandığınızda ve Faturalarınızı Lastsis üzerinden kestiğinizde, Brisa gurubundaki Lastik Satışlarınız Panorama sistemine otomatik aktarılır.
Böylece işiniz yavaşlamaz ve zaman kazanırsınız. Tek bir sistem üzerinden işinizi yönetir ve rahat edersiniz.
Alıştığınız Pahalı B2B sistemlerini unutun. Kendi stoklarınızı B2B satışa açın! Lastsis, işletmelere mevcut iş akışlarını ve stok yönetimlerini koruyarak, müşterilere özel indirimler uygulama ve stoklarını B2B olarak online satışa açma imkanı sunuyor.

Lastsis, kullanıcı dostu arayüzü ile müşteriye özel fiyatlandırma ile Lastik sektörünün Ürün arama ve filtrelemelerine uygun olarak, satışların yönetimi, SMS ile sipariş durum bildirimleri gibi olanaklar sunar. LASTSIS kullananlar, kullanıcı veya stok adeti gibi kısıtlamalar olmaksızın, sadece birkaç tıklama ile stoklarını B2B satışına açabilir.

Lastsis'in sağladığı bu özellikler, işletmelere stoklarını verimli bir şekilde yönetme, özel müşteri indirimleri uygulama ve satışlarını online platformda yönetme fırsatı sunuyor. Bu da işletmelerin stok devir hızlarını ve karını artırarak kendine ait yeni bir satış ağı yaratmalarını sağlıyor
Lastik sektöründe başarılı bir iş yürütmek, satıştan ödeme yönetimine, stoktan müşteri ilişkilerine kadar bir dizi ayrıntıyı dikkatle takip etmeyi gerektirir. Lastik satışından ödeme yönetimine, iş emirlerinden stok analizlerine kadar birçok işlem, doğru ve etkili bir yönetim gerektirir.

Lastsis, bir lastikçinin en önemli işlerinden olan ürün satışını, müşteri ve araçlarıyla ilişkilendirerek kolaylaştırır. Tedarikçi POS'larından yapılan ödemeleri, nakit, kredi kartı veya açık hesap gibi farklı ödeme yöntemleriyle takip eder. İş emri oluşturur, müşteri carisini takip eder ve bunları detaylı raporlarla sunar. Stok hareketlerini, karlılık, satış ve depo analizi gibi bir dizi raporla yönetir. Bu sayede, işletme sahipleri işlerini daha doğru ve etkin bir şekilde yönetebilir.

Lastsis, lastik işletmelerine kapsamlı bir yönetim ve analiz imkanı sunarak, işlerini geliştirmek isteyenler için vazgeçilmez bir araç haline geliyor. Verimlilik ve doğrulukla işlerinizi yönetmek artık çok daha kolay. Lastikçinin vazgeçilmezi olmaya hazır mısınız?
Stok yönetimi, her işletmenin en önemli sürecidir. Lastik sektöründe bu ayrıntıların hassasiyetle yönetilmesi gerekir. Lastsis Lastikçilere özel stok yönetimini özelleştirerek, her bir lastiğin üretim yılından etiket değerlerine, saklandığı depodan alış-satış fiyatlarına kadar her özelliği yönetmenizi sağlar.

Stoklarınızı, üretici barkodlarıyla veya özel barkodlarla düzenleyin ve yönetin. Bu, zaman kontrolü elinize almanızı sağlar. Ayrıca, tedarikçilerinizi ve İş Emri süreçlerinizi takip etmek artık daha kolay. Barkod ile stok takibi sayesinde depolarınızı hızlıca düzenleyebilir, zaman ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Lastsis, stok yönetimini sizin kontrolünüze bırakırken, işletmenizin başarısını artırmak için size gereken tüm araçları sunar.
Karlılık ve satış analizleri ile depo analizi, bir lastik işletmesinin başarısı için temel faktörlerdir. Doğru analizler, doğru kararlar ve etkin stok yönetimi anlamına gelir.

Lastsis, karlılık analizlerini müşteri, araç, ürün ve ürün grubu bazında detaylı bir şekilde sunarak işletmelere büyük bir esneklik sağlar. Satış analizleri ise ürün veya hizmetlerin tek tek ya da bağlı olduğu kategorilere göre alınabilir. Depo analizi ise stoktaki tüm ürünleri alış maliyetleri, marka, üretim yılı, sezon ve kategori bazında tek bir tıklama ile sunar. Aynı zamanda en çok veya en az satılan ürünler hakkında da detaylı bilgiler sunarak işletmelere kritik kararlar almalarına yardımcı olur.

Lastsis'in analiz özellikleri, işletmelerin stok yönetimini etkin bir şekilde yapmalarını sağlar. Karlılık ve satış analizleri ile depo analizi, işletmelere doğru yönlendirmeler yaparak karlılığı artırırken, stokların etkin ve verimli yönetilmesine olanak tanır.

İLETİŞİM KURUN