Lastik Sektörün de Yeni Yazılım “Lastsis – Profesyonel İş Yönetim Sistemi”
Basında Biz, Blog

Lastik Sektörün de Yeni Yazılım “Lastsis – Profesyonel İş Yönetim Sistemi”

Yazılım Dünyası’da Covid-19 Pandemi döneminde hız kesmeden çalışmaya devam ederken, Lastik sektörüne de yeni yazılımlar kazandırılmaya başlandı.

Covid-19’un hayatımıza girmesi ile birlikte, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir çok kurum ve kişi, uzaktan çalışmak ve uzaktan işini yönetme ile tanıştı. Bir anda #HayatEveSığar sloganıyla evlere kapananlar, düne kadar haberlerinin olmadığı veya hiç bir zaman ihtiyaç duymadığı online görüntülü konuşma, online toplantılar, seminerler, webinarlar’la tanışarak hızla kullanmaya başladılar.

İşini internete taşıyan kazanıyor

Ancak bu süreç gösterdi ki, uzaktan online görüntülü görüşme kadar işini uzaktan takip edebilenler ve işlerini online’a taşıyanlar fark yaratıyorlar.

İnternetin hayatımıza girmesi ve hızla gelişen teknoloji sayesinde artık birçok sektör işini internet ortamında yönetebiliyor. Özellikle bulut teknoloji ve akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde güçlü bilgisayarlar, serverlar olmadan da yönetilebilen işler, kullanıcılara hem kolaylık hem de büyük bir özgürlükle birlikte fark yaratma fırsatı sunmaya başladı.

Lastik sektörününe özel Yazılım “Lastsis” 

Yazılım dünyasında ve iş dünyasındaki bu hızlı gelişme ve yeni norma hayatın getirdiği ihtiyaçlar da yazılım firmalarının birçok konuda yeni iş fikirleri oluşturması veya çözümler üretmesini sağladı.

Yazılım sektörünün önemli oyuncularından birisi olan byWitty Technology&Design’da tecrübesi, uzmanlığı ve farklı sektörlerden edindiği bilgi birikimi ile Türkiye’nin lider şirketlerine digital çözümler sunmanın yanı sıra hizmet verdiği markalara değer katmayı ilke edinerek tasarım, teknoloji ve iş geliştirmeyi bir araya getirerek yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli projeler geliştirmeye devam ederken, lastik sektöründe yaşanan sıkıntı ve ihtiyaçları analiz ederek, 20 yılı aşkın bir süredir sektörde lastik ve otomotiv sektöründe olan danışmanların da katkılarıyla Lastsis | Profesyonel İş Yönetim sistemini geliştirdi.

Tüm ihtiyaçlar ve raporlar elinizin altında

Lastsis, Tam olarak Lastik sektöründe hizmet veren ve verdiği bu hizmeti bir adım öteye taşıyarak çok daha etkili bir yönetim ile büyümeyi, fark yaratmayı hedefleyen firmalar için hazırlandı.

Lastsis, birçok ihtiyaca yönelik olarak kullanılan bir yazılım değil, özellikle lastik sektörü için hazırlanmış bir yazılım. İçerisinde bir lastik tamir, satış ve bakım hizmeti veren tüm işletmelerin ihtiyaçlarını bulabileceği, kullanımı kolay, bulut tabanlı bir program. Firma sahiplerinin, ana ekranında sürekli olarak gerçek zamanlı online bilgileri görebilecekleri, istediği zaman birimine göre de değiştirebilecekleri bir grafik ara yüzü sunuyor. Bu sayede işletme sahipleri, sürekli olarak işletmelerinin durumlarını analiz edebiliyorlar.

Gelir ve Giderini Kontrol altında tutanlar kazanıyor

Önemli bir ekonomik zorluktan geçen dünyada ve ülkemizde, bir yandan masraflarını kontrol altında tutabilmek ve nereye ne kadar masraf yaptığının yanı sıra masraf analizlerini çıkartabilmenin yanında, gelir modellerinin de neler olduğunu, ağırlıklı hangi tür ürün ve hizmetleri müşterilerine sunduklarını, bu sundukları ürün ve hizmetlerinden ne kadar ciro yaptıklarını görebilecekleri gibi gelir/gider dengesini anlık takip edebilmeleri sayesinde her zaman kontrolü ellerinde tutabilmeleri, her zamankinden daha çok önem kazandı.

Lastik Oteline özel hazırlanan yapısı sayesinde de Lastik Oteli hizmeti veren işletmelerin, müşterilerine çok daha profesyonel hizmetler sunmalarını sağlayan Lastsis, lastik depoya alınırken marka, ebat, mevsim, lastiğin genel durumu, diş derinlik ve raf bilgilerini de kayıt altına alınmasını ve her depolanan lastik seti için bir barkod oluşturularak saklanmasını ve kayıt altına alınmasını sağlıyor.

Sistem kaydedilen tüm giderler gibi gelirlerin de hizmet türleri, satış yapılan ürün grupları ve ürünlerin detaylı raporları,  hizmet verdiği lastik markaları, araçlar markalarının grafik olarak raporlanması ve müşterilerin cari hesap ve karlılıklarının yönetilmesine imkan sağlıyor.

Kendine göre kurgula ve raporla!

Firmaların her birinin kendilerine has işleyişleri olduğunu bilen byWitty, Lastsis’i sektör kullanıcılarından ve deneyimli sektör liderlerinden almış olduğu danışmanlık hizmetleri ile her firmanın kendi ürün kategorilerini oluşturmasını ve verdiği hizmetleri tanımlayabilmesine olanak sağlayacak şekilde hazırlandığını ifade ediyor.

Bu sayede işletmeler, yazılımı kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirerek görmek istedikleri raporları görmelerini kolaylaştırmış olacağını ifade eden byWitty’nin Genel Müdürü Kayhan Akartuna, bu yazılım sayesinde hem sektörün çok daha verimli yönetileceğini, hem de hak ettiği saygı ve kaliteye ulaşacağını ifade ediyor.

Sürekli yeni, sürekli güncel

Bulut ortamında kullanılan Lastsis, kullanıcılarına da sürekli güncellik sunuyor. Sürekli gelişen ve değişen dünyada, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu bilen byWitty ekibi, Lastsis yazılımını da bu anlayış ile sürekli olarak geliştirmek ve her geçen gün mevcut yapının yeni özellikler ile daha da güçlenmesini sağlayacaklarını söylüyorlar.

Lastik Magazin Haber : http://lastikmagazin.com/?p=8448

Related Posts